Gönderilen E-posta nasıl geri çağırılır?

Yanlışlıkla yanlış bir alıcıya bir e-posta mı gönderdiniz?

Eksik / yanlış içerik ya da e-posta ek’ini eklemeden mi e-postanızı gönderdiniz?

Bu gibi durumlarda gönderdiğiniz e-postayı geri çekebilir ya da düzeltip yeniden gönderme şansınızın olduğunu biliyor musunuz?

Bu işlem yalnızca yerel olarak yüklü olan outlook ile çalışmaktadır. Web outlook üzerinde şu anda mümkün değildir.

Eğer e-postayı geri çekmek ya da düzenleyip yeniden göndermek için öncelikle “Gönderilmiş Ögeler” klasöründen ilgili e-postayı görüntüleyip “Dosya” menüsü açılır.

0

Ardından “Yeniden Gönder veya Geri Çağır” seçilir ve ikinci ekrandan “Bu İletiyi Geri Çek…” ya da “Bu İletiyi Yeniden Gönder…” seçimlerinden hangi işlemi yapacaksak seçip devam ediyoruz.

6

Ben ilk olarak “Bu İletiyi Geri Çek…” seçeneği ile devam ediyorum.

4

Bu İletiyi Geri Çek…” seçeneğini seçtiğimde aşağıdaki gibi bir pencere varsayılan seçenekler ile açılacaktır. 2 seçenekli onay kutusundan birini seçmeliyiz ilk seçenek “Bu iletinin okunmamış kopyasını sil” diğer seçenek “Okunmamış kopyaları sil ve yerine yeni iletiler koy” ben ilk seçenek ile devam ediyorum. Son olarak ekranın en altındaki onay kutusunu yani “Her alıcı için geri çekmenin başarılı veya başarısız olduğunu bildirir” isteğe bağlı olarak işaretlenebilir. Ben varsayılan değerler ile devam ediyorum haber vermesi için. Tamam dediğimde “Bu İletiyi Geri Çek…” işlemini tamamlamış oluyoruz.

7

Bu İletiyi Yeniden Gönder…” seçeneği ise genellikle unutulan, eksik yazılan ya da ek’i eklenmeden gönderilen e-postalar için kullanılır. “Bu İletiyi Yeniden Gönder…” seçildiğinde e-postanın gönderilmiş hali açılacaktır aşağıdaki örnekte görüldüğü gibi. E-postadaki yanlışlığı ya da eksikliği düzeltip gönder diyebiliriz.

8

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir